Erik Macalík

Vedoucí organizační složky pojišťovny Chubb

Erik Macalík

Vedoucí organizační složky pojišťovny Chubb

Životopis

Erik Macalík vystudoval Comparative Legal Studies program na Anglo-American University v Praze (program akreditovaný University of Wales). Studium na Anglo-American University zakončil v roce 2010 získáním titulu BA.

Svou kariéru v pojišťovnictví zahájil v roce 1997 u mezinárodní makléřské společnosti MARSH (Marsh& McLennan) v oblasti správy mezinárodních programů nadnárodních společností. V roce 2000 se v rámci struktury MARSH přesunul do společnosti MARSH EUROPE v Bruselu, kde byl zejména odpovědný za koordinaci aktivit u nadnárodních klientů a servis v zemích bez pobočky MARSH.

V roce 2002 se vrátil do české pobočky, kde do roku 2006 působil v rámci obchodního oddělení. V roce 2006 akceptoval nabídku pojišťovny AIG, kde do roku 2014 působil na pozici ředitele Consumer Division s odpovědností za všechny distribuční kanály – zejména Direct Marketing a korporátní klientelu. V roce 2014 se v rámci reorganizace české pobočky stal obchodním ředitelem s odpovědností za veškeré distribuční kanály a produkty v rámci České republiky.

V únoru 2015 se stal ředitelem české pobočky ACE European Group, která v současnosti mění své jméno na CHUBB (v roce 2015 pojišťovna ACE koupila pojišťovnu CHUBB a rozhodla se používat obchodního jména CHUBB). Hlavní odpovědností je rozvoj obchodních aktivit v rámci českého a slovenského pojistného trhu se zaměřením na spolupráci s pojišťovacími zprostředkovateli a korporátní klientelu.

Kde mne najdete